Adidas’tan Okyanus Atıklarından Ayakkabı

Adidas’tan Okyanus Atıklarından Ayakkabı


 

Sürdürülebilirlik projelerinde müthiş bir atılım Adidas’tan geldi! Tasarladığı ayakkabıda, okyanus atıklarını kullanan dünya markası, giyim endüstrisinde bir devrim yaptı. Okyanuslarda milyonlarca ton plastik bulunuyor. Plastik maddeler hem okyanusun görüntüsünü bozuyor hem de canlıların yaşamına zarar veriyor. Okyanusları daha temiz bir hale getirmek ve doğal yaşamı bozmamak adına Adidas ve okyanuslarla ilgili farkındalığı artırmak için çalışan Parley for the Ocean bir araya gelerek atıklardan ayakkabı geliştiriyor.

 

Söz konusu ayakkabının üretiminde okyanustan çıkartılan tel ve iplikler kullanılıyor. Mavi kısımlar için ise yine okyanustan çıkarılan ağlar toplanıyor. Ayakkabının üretimi için gerekli olan materyallerin Batı Afrika kıyılarından Parley tarafından takip edilen illegal balıkçılardan ayakkabının üst malzemesini oluşturan yeşil iplikler, 110 günde toplanmış. 110 günde toplam 72 km uzunluğunda ağ bulunmuş. Bu ağların bir kısmına, çevresi aktivistler tarafından el konuldu. Şu anda prototip aşamasında olan ayakkabının gelişimi devam ediyor. Yılın sonlarına doğru kullanıcılarla buluşacak olan ayakkabının nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağı ise henüz belli değil. Parley’in kurucusu Cyrill Gutsch, Adidas gibi bir markayla çalışmanın onlara güç kattığını söyledi. Daha önce Greenpeace tarafından çevreyi kirletmekle suçlanan Adidas, bu konuda doğru adımlar atmaya başlamış gibi görünüyor.

Ayakkabı ve spor giyim alanında dünyanın önde gelen markanın Spor ayakkabı ve spor giyim ürünlerini https://buypasa.com adresinden uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile bulabilirsiniz. Visa, Mastercard taksit seçenekleri ve dilerseniz tahsilat sistemi içinde EFT, havale ve kapıda ödeme seçenekleriyle beraber en uygun fiyatlı hoparlörler sizleri bekliyor. Ayrıca yüzlerce ücretsiz sanal markette en uygun fiyatlı ürünü bulabileceğiniz Buypasa.com adresini ziyaret edebilir. Dilerseniz online mağaza açmak için de ücretsiz üye olabilirsiniz.

 

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle