Heycanla Beklenen Windows 10 Yayında!

Heycanla Beklenen Windows 10 Yayında!


Windows kullanıcılarının merakla beklediği tarihi gün geldi çattı ve yazılım devi Microsoft’un son işletim sistemi Windows 10 resmen yayınlandı. Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları bugünden itibaren Windows 10’a ücretsiz geçiş yapabilecekler.

Microsoft günler öncesinden verdiği tarihe sadık kalarak 29 Temmuz’da saatler 00.00’ı gösterdiğinde Windows 10’u tüm dünyaya sundu. Ancak Windows 10 kademeli olarak indirmeye sunulduğu için şu an güncellemeyi göremiyorsanız önümüzdeki saatlerde tekrar kontrol etmenizde fayda var. Windows 10 güncellemesini bunun dışında Denetim Masası > Windows Update bölümünden almak da mümkün. 3 GB yer kaplayan güncelleme, daha önce belirttiğimiz gibi Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcılarına ücretsiz sunuluyor. Windows 7, 8 ve 8.1 dışındaki kullanıcılar daha sonra satışa sunulacak kutulu Windows 10’u satın alabilirler.

Windows 10, Microsoft tarafından yayınlanan sonuncu işletim sistemi olacak. Yani bundan sonra Windows 11, 12, 13 veya devamını görmeyeceğiz. Microsoft yeni nesil işletim sistemini çok kapsamlı bir servis olarak gördüğü için daha ziyade güncellemeler yoluyla geliştirilecek. Yeni işletim sisteminin sunduğu yeni özelliklerinden bazıları ise şöyle; Windows 10’da web deneyimini bir üst seviyeye taşıyan yeni tarayıcı Microsoft Edge, kişisel asistan Cortana, yeni başlat menüsü, dokunmatik ve masaüstü cihazlar arasında uygulamaları uyumlu hale getiren süreklilik modu Continuum ve daha nicesi bulunuyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle