Hitachi’den 10 TB Kapasiteli Ha10 Disk

Hitachi’den 10 TB Kapasiteli Ha10 Disk


Mekanik diskler ve katı durum diskleri arasındaki kapasite mücadelesi kıyasıya devam ediyor. Tam SSD’ler 6TB ile mekanik diskleri yakalamaya hazırlanırken önemli bir atak ile mekanik diskler arayı açmayı başardı. Depolama gereksinimi yüksek olan işletmelere özel olarak geliştirilen bu sabit disk öncelikli olarak arşivleme amaçlı uygulamalar için ideal.

HGST dünyanın ilk 10TB mekanik diskini duyurdu. HDD tarafında 6TB kapasiteli diskler kullanılma sunulurken, 8TB kapasiteli diskler için de geri sayım başlamıştı. HGST’nin 10TB kapasiteli diski ilk etapta kurumsal kullanıcılara yönelik olacak. Ultrastar Archive Ha10 adındaki sürücü bu kapasiteye ve yoğunluğa HelioSeal ile SMR olarak bilinen özel tip manyetik kayıt teknolojisi ise birim alanda depolanan veri miktarını arttırmaya odaklanıyor. HelioSeal teknolojisinde disk mekanizması bölümü Helium ile dolduruluyor ve böylece sürtünme azaltılarak hem ısınma önleniyor hem de daha düşük enerji harcanıyor. Ayrıca bölümün hermetik yalıtımı Helyum gazının kaçmasını engelliyor. Shingled Magnetic Recording veya SMR olarak bilinen teknolojide ise birbirine paralel manyetik izler üzerine yazmak yerine birbirinin üzerine binen manyetik izler üzerine veriler yazılıyor ve böylece daha ince ve daha yoğun sürücüler elde edilebiliyor. HGST Ultrastar Archive Ha10 modelinde hatalar arası zaman 2 milyon olarak belirlenirken, kutu içerisinde 5 yıllık garanti de çıkıyor

Bunun gibi teknolojilere sahip hard diskleri https://buypasa.com da uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile bulabilirsiniz. Visa, Mastercard taksit seçenekleri ve dilerseniz tahsilat sistemi içinde EFT, havale ve kapıda ödeme seçenekleriyle beraber en uygun fiyatlı hard diskler sizleri bekliyor. Ayrıca yüzlerce ücretsiz sanal markette en uygun fiyatlı ürünü bulabileceğiniz Buypasa.com adresini ziyaret edebilir isterseniz de online mağaza açmak için üye olabilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle