Sony Cyber-Shot RX Profesyonel Görüntüleme Deneyimi

Sony Cyber-Shot RX Profesyonel Görüntüleme Deneyimi


 

Sony, Cyber-shot fotoğraf makinelerinin en gelişmiş ve çok yönlü modelleri olan kompakt RX100 IV ve yüksek zumlu RX10 II’nin (model DSC-RX10M2) piyasaya çıkışını duyurdu. Her iki yeni modelde de dünyanın gelişmiş sinyal işleme yeteneği ve bağlı DRAM bellek çipine sahip ilk 1.0 tip Exmor RS CMOS sensörü bulunuyor.

 

Görüntü verisinin 5 kattan da daha hızlı okunmasını sağlamak üzere birlikte çalışan yüksek hızlı sinyal işleme ve DRAM bellek çipi, bundan önce sadece az sayıda seçkin profesyonel düzey video kameralarda bulunan çok çeşitli dikkat çekici özelliğin kaynağı. Bu etkileyici özellikler arasında, 1000fps’ye kadar 40x süper slow motion çekim video kayıt, maksimum 1/32000 saniye hızında ultra hızlı Bozulmayı Önleyici Deklanşör, yüksek çözünürlüklü 4K video çekim ve daha da fazlası yer alıyor. Sony kompakt fotoğraf makinelerinde bir ilk olarak, yeni RX100 IV ve RX10 II standart hıza göre 40 kata kadar daha yavaş süper ağır çekim kayıt yapma imkânı sunarak kullanıcıların hızlıca geçip giden aksiyon anlarını, inanılmaz detay, çözünürlük ve netlik ile yakalamaları ve yeniden oynatmalarına imkân veriyor. Çekim öncesinde, kullanıcı hareket eden kişi veya nesnenin hızına uyacak şekilde kaydı optimize etmek için, video kayıt düğmesini basıldıktan sonra kaydı başlatan ‘başlatma tetiği’ veya düğmeye basılana kadar kayıt yapan ‘bitirme tetiği’ olarak kullanma opsiyonu ile, 1000fps, 500fps ve 250fps kare hızları ve 50p ve 25p oynatma formatları arasından istediklerini seçebiliyorlar. ‘Bitirme tetiği’ modu, kaydın video düğmesine basılmadan 2 ila 4 saniye önce başlamasına izin vererek fotoğrafçının o belirleyici anı çok daha yüksek tutarlılık ve hassasiyet ile kaydetmesini sağlıyor. 2000fps ve 25p olarak çekilen iki saniyelik video görüntüsünün oynatılması yaklaşık 80 saniye sürüyor. Fotoğrafçıların sadece deklanşöre basarak 11 farklı kompozisyon modelinden herhangi birinde 4K video kayıt esnasında 16.8 MP fotoğraflar çekmesine imkân veriyor.

 

Bu harika özelliklere sahip fotoğraf makineleri çok yakında https://buypasa.com adresinden satın alabilirsiniz. %0 satış komisyonu, ücretsiz sanal mağaza, ücretsiz sanal pos gibi ezber bozan kampanyalarla e-ticaret sektörüne hızlı bir giriş yapan bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde en uygun fiyat garantisi sunuyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle